O Fundacji

Pomagając innym, pomagamy
równocześnie samemu sobie…

Nasza misja

Fundacja AJKUM imienia Anny i Józefa Kumorek to fundacja powstała w grudniu 2020 roku. Kluczowe pytanie brzmi – dlaczego?

We wrześniu 2020 przy jednym stole spotkały się osoby z doświadczeniem w realizacji projektów społecznych oraz CEO Grup Samsic Polska Agnieszka Stefanowska, która chciała działalnością charytatywną uczcić pamięć swoich rodziców. I tak na kanwie rozmów powstał pomysł stworzenia Fundacji AJKUM.

Agnieszka Stefanowska została Fundatorem Fundacji, samodzielnie zaprojektowała logo oraz z inicjałów swoich rodziców stworzyła nazwę Fundacji – AJKUM.

Rejestrację Fundacji w KRS udało się uzyskać 14 grudnia 2020 i od tego dnia ruszyliśmy pełną parą z działaniami. Nowo powstała fundacja ma szeroki profil działania. Tworzy ją grupa ludzi dla których dobro publiczne i społeczna odpowiedzialność biznesu to bardzo ważne kwestie. Z drugiej strony przyświeca nam idea wsparcia onkologicznego i tematów prozdrowotnych.

Za nami już pierwsze sukcesy, ale i tygodnie pracy nad projektami, które ciągle przed nami.

ZESPÓŁ

Alicja Ulatowska

Z wykształcenia finansistka z magistrem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, do tego doradca zawodowy i trener biznesu. To połączenie sprawia, że równocześnie analizuje tabele
z danymi w Excel, koordynuje nowy projekt społeczny i wspiera ludzi w ich codziennych troskach.
13 lat pracowała w zakładzie pracy chronionej, gdzie zajmowała się zarówno pozyskiwaniem
i rozliczaniem środków finansowych jak i wspierała osoby z niepełnosprawnościami
w utrzymaniu zatrudnienia.

Od 2014 wolontariuszka Fundacji „Tacy Sami” gdzie zajmuje się tematami promocji zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami oraz pozyskiwaniem środków.

Od dwóch lat buduje i rozwija politykę społecznej odpowiedzialności biznesu w Grupie Samsic Polska, gdzie realizuje innowacyjne projekty tj. „Putivnik dla żinki w PL”, czyli wsparcie kobiet narodowości ukraińskiej na polskim rynku pracy oraz innowacyjny projekt „Odpowiedzialny wolontariat w Biznesie”.

Prywatnie psiolubna istota mieszkająca z cudownym golden retriverem oraz miłośniczka seriali Netflixa.

Agata Gnat

serce fundacji AJKUM, czyli osoba która w wykonywaną prace wkłada całą siebie.

Ma misję agitacji równościowej bez względu na okoliczności, 15-letnie doświadczeniem w działaniach na rzecz równości szans, prowadzeniu seminariów, szkoleń i doradztwa, wdrażania polityk horyzontalnych UE oraz animacji społecznej.

Członkini zespołu monitorująco- weryfikującego stopień wdrożenia Konwencji ONZ w prawach osób niepełnosprawnych w projekcie „Śląskie bez barier”.

Prowadzi szkolenia dot. zasad równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingu w miejscu pracy oraz spotkania aktywizacyjne dotyczące respektowania równych szans, których celem jest budowanie świadomości nt. własnej tożsamości i kształtowanie postawy uwrażliwiającej na wszelkie przejawy łamania praw człowieka.

Prywatnie mistrzyni w układaniu puzzli Beksińskiego, aktywna rowerzystka, górołazka i człowiek, który na każdy problem zawsze przychodzi z pomocą.